Moje klasy i szkoły

MOJE KLASY I SZKOŁY - portal dla absolwentów szkół i uczelni


#1 2010-03-17 07:11:58

Ritan

Gość

zmagam się z nerwicą...

Witam:)..bardzo zależy mi żeby poznać kogoś kto cierpi na zaburzenia nerwicowe itp..zmagam się z nerwicą...w otoczeniu swoich zdrowych znajomych czuję się samotnie...nie moge im powiedzieć co mnie boli,tego co naprawdę czuję..ciągle udaje kogos kim nie jestem..

to nie jest łatwe..;//...
dlatego też chciałabym poznać kogoś podobnego do mnie,z podobnymi problemami...w takim duecie nie trzeba by było udawac kogoś innego,można by mówić o swojej chorobie,wzajemnie się wspierać,mobilizowac do walki z cierpieniem...dzięki temu miałoby się poczucie,że na tej trudnej do przebycia drodze nie jest się samemu,że ktoś mi doda otuchy,wysłucha,zrozumie...

a to spowoduje wiele radości i uwolni napewno od wielu negatywnych emocji i zapobiegnie załamaniu jakie towarzyszy osobą,które są pozostawione same sobie ze swoją chorobą..a samotność jest jej wielkim wrogiem,nie tylko nerwicy także i innych chorób..
z góry dziękuję...POZDRAWIAM:)

#2 2010-03-17 08:03:41

lll

Gość

Re: zmagam się z nerwicą...

Dobrym lekarstwem, usuwającym napięcia określonych grup mięśni organizmu, naczyń krwionośnych i całego układu nerwowego są techniki relaksacyjne, czyli metody odprężania organizmu przy jednoczesnym świadomym obniżaniu aktywności myślowej.

Relaks połączony z ćwiczeniami oddechowymi oraz pewnym elementami autosugestii już od dawna uważany był za cenną metodę psychoterapeutyczną. Interesowali się nim lekarze i psycholodzy, a w niektórych klinikach była to jedna z metod zapobiegania nerwicom, chorobie wieńcowej, wrzodowej i nadciśnieniu.

#3 2010-03-17 08:05:40

derka

Gość

Re: zmagam się z nerwicą...

stosuje się  tę metodę przy następujących chorobach:

— nerwicowy częstoskurcz serca i nerwowe połykanie powietrza,
— choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy,
— dławica sercowa (połączona ze stanami lękowymi),
— dusznica oskrzelowa,
— nerwice narządowe (dyskinezje dróg żółciowych, spastyczne stany jelit, zaparcie),
— męczliwość, migrena i moczenie nocne,
— naczynioruchowe bóle głowy,
— nadciśnienie tętnicze,
— nadczynność tarczycy,
— pokrzywka i świąd nerwicowy,
— ruchy przymusowe (tiki) i wymioty psychogenne,
— wegetatywne zaburzenia krążenia i przewodu pokarmowego.

#4 2010-03-17 08:07:46

derka

Gość

Re: zmagam się z nerwicą...

Opracowano na podstawie:


— Levi,V.: Umeni sebevlady. Praha, Mlada Fronta 1981. Edice Kolumbus.
— Kratochvil, S.: Jak Ŝit s neurozou. Praha, Avicenum 1981.
— Pitak,W.: Twórcza funkcja ekspresji dramatycznej, WSP, Słupsk 1983
— Pitak, W.: Techniki muzyczno-dramatyczne w terapii dzieci z emocjonalnymi zaburzeniami mowy,
     Podyplomowe Studium Logopedyczne, Uniwersytet Gdański, Gdańsk 1987
— Seefeldt, D.: Nebojte se stresu. Bratislava, Smena 1982

#5 2012-04-19 22:31:33

strzelec

Gość

Re: zmagam się z nerwicą...

Będziesz miał tendencję do prowokowania innych i będziesz uparty. To zachowanie mogłoby spowodować niesprawiedliwą wrogość i żal w stosunku do ciebie. Podczas tej fazy trudno będzie Wam dojść do porozumienia, ale nie ryzykujcie sporów, by Wasz związek nie był niczym zagrożony.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plzmniejszanie zdjęć jpg www.ogrywamy.pl Orzech włoski hurt